Chioská masticha

Masticha z ostrova Chios

Chioská masticha je pryskyřice odrůdy stromu řečík lentišek (pistacia lentiscus) var. Chia, kterou lze nalézt převážně v jižní části řeckého ostrova Chios. Už starověcí řečtí lékaři používali mastichu při různých zdravotních problémech (zejména problémech s trávicím traktem). Za poslední roky proběhly mnohé vědecké výzkumy a studie, které potvrdily její výjimečné vlastnosti a rozšířily možnosti jejího využití – například na poli kosmetiky, potravinářství, či průmyslu. Od roku 1997 má pravá Chioská masticha chráněné označení původu (CHOP).

Masticha – přírodní zabiják helicobacteru

Chioská masticha obsahuje desítky účinných látek, díky nimž vykazuje mnohé příznivé účinky, zejména při žaludečních a střevních potížích a problémech jako jsou Crohnova nemoc, infekce bakterií helicobacter pylori, zdravotní potíže, které samotný helicobacter vyvolává, tzn. bolesti žaludku, žaludeční vředy a rakovinu žaludku. Důležité je připomenout, že chioská masticha je přírodní produkt a její užívání nevyvolává žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Účinky chioské mastichy

Chioská mastichaMasticha, díky obsahu 80 účinných látek, prokazuje příznivé účinky v řadě oblastí:

  • redukuje bakterii helikobakter pylori
  • redukuje pálení žáhy
  • Zmírňuje bolesti žaludku a zánět žaludku
  • Podporuje činnost tlustého střeva
  • Působí antibakteriálně
  • Působí antisepticky
  • Působí antimykoticky

Dále se mastichu z Chiosu doporučuje užívat při postižení:

  • peptickými vředy (žaludeční vředy, dvanáctníkové vředy …)
  • aterosklerózou
  • Crohnovou nemoc

Není masticha jako masticha

Chioská mastichaPro výjimečné složení půdy a příznivé klimatické podmínky se vysokým obsahem léčivých látek vyznačuje právě masticha z řeckého ostrova Chios. Protože samotný proces pěstování a sklizně této vzácné pryskyřice není jednoduchá a levná záležitost, objevují se v současnosti na trhu různé falešné druhy mastichy, častokrát původem z Číny, které se snaží napodobovat chioskou mastichu, ale svým složením nepřinášejí požadovaný léčebný účinek. V případě, že chcete využít opravdu všechny benefity, které vám masticha může přinést, je důležité dávat si při koupi pozor a kupovat výhradně jen pravou chioskou mastichu. Certifikovaný prodejce  pravé chioské mastichy do Česka je společnost Masticha terapie, u které si můžete být jisti, že kupujete opravdu původní chioskou mastichu.

Který produkt z mastichy užívat?

 

Chioská masticha

Mastichový prášek / Mastichové kapsle

Mastichový prášek a mastichové kapsle se doporučují užívat zejména při problémech s trávením. Jelikož polem působnosti těchto produktů z mastichy je primárně žaludek, nejvíce tedy působí na žaludeční potíže jako jsou helicobacter pylori, žaludeční vředy, pálení žáhy, bolesti a zánět žaludku. Unikátem na českém trhu je produkt Masticha active. Obsahuje pravou chioskou mastichu obohacenou o vzácné probiotikum – Saccharomyces boulardii, které svou schopností odolávat antibiotikům a silným žaludečním šťávám výrazně zvyšuje účinek chioské mastichy, obnovuje střevní mikroflóru, podporuje trávení a zamezuje postantibiotickým a infekčním průjmům.

Masticha active

Masticha active – silnejší účinek

Unikátem na českém trhu je produkt masticha active. Obsahuje pravou Chioskou mastichu obohacenou o vzácné probiotikum – Saccharomyces boulardii, které svou schopností odolávat antibiotikům a silným žaludečním šťávám výrazně zvyšuje účinek Chioskej mastichy vůči Helicobacteru pylori, obnovuje střevní mikroflóru, podporuje trávení a zamezuje postantibiotickým a infekčním průjmům.

Mastichové žvýkačky / Surová masticha

masticha_citron-325x390

Mastichové žvýkačky a surová chios masticha jsou určeny ke žvýkání v ústní dutině. Užívat jich je vhodné zejména při problémech jako jsou bakteriální bujení v ústech, kazivost zubů, zubní plak, či různé mykózy v ústech.

 

Masticha Active koupit