masticha přírodní léčba

Žaludeční vřed je pouze jednou odnoží peptického vředu, který se kromě žaludku může vyskytovat i v oblasti dvanácterníku, jícnu a okolí Meckelova diverkulu. Peptický vřed se nejčastěji vyskytuje v dvanáctníku (duodenální vřed), v běžné komunikaci se ale používá označení žaludeční vřed jako synonymum pro všechna místa výskytu peptického vředu. V souladu s tím, abychom co nejvíce přiblížili tento článek jeho čtenářům, se i my budeme držet označení žaludeční vřed.

Masticha – přírodní lék na žaludeční vředy

Mezi nejlepší přírodní výživové doplňky působící proti žaludečním potížím způsobených bakterií Helicobacter pylori lze zařadit produkty z chioské mastichy.

masticha

Chioská masticha je přírodní produkt, který se získává z pryskyřice stromu řečík lentišek, nacházejícího se zejména na řeckém ostrově Chios. Příznivé účinky chioské mastichy znali už starověcí řečtí lékaři, kteří ji doporučovali k tišení bolesti žaludku, při žaludečních chorobách, zažívacích potížích, gastralgii a žaludečních vředech.

Chioská masticha více info…

Co je to žaludeční vřed?

Žaludeční vředy jsou zánětlivým onemocněním postihujícím výše zmíněné oblasti: žaludek, dvanácterník, jícen a okolí Meckelova diverkulu. V drtivé většině případů se nám žaludeční vředy vytvoří v organismu následkem infekce bakterií helicobacter pylori a její neléčení, což může vyústit až v rakovinu žaludku. Samotné žaludeční vředy však také představují smrtelnou hrozbu v případech, kdy nečekaně prasknou a nastane krvácení do žaludku, proto je důležité sledovat všechny žaludeční problémy jako možné příznaky žaludečních vředů.

Žaludeční vředy

Žaludeční vředy – příznaky

Stejně jako v mnoha případech se nám žaludeční vředy formují v organismu následkem infekce bakterie helicobacter pylori, tak i příznaky žaludečních vředů a helicobactera jsou velmi podobné. Za nejjasnější signály alarmující na výskyt žaludečních vředů v organismu však lze považovat:

  • Bolest břicha při příjmu potravy (obzvláště oblast podbřišku – těsně pod hrudním košem)
  • Nadýmání a pocit plnosti
  • Nevolnost a pocit na zvracení
  • Nadměrné slinění
  • Ztráta chuti k jídlu
  • Zvracení krve
  • Pálení žáhy
  • Hnilobou páchnoucí stolice

Pokud na sobě zpozorujete několik z těchto příznaků po dobu delší než 2 týdny, měli byste urychleně navštívit lékaře, či podstoupit nějaké kroky na ozdravení svého žaludku. Obzvláště rizikovou skupinou jsou lidé nad 45 let.

Žaludeční vředy – diagnostika

Výskyt žaludečních vředů se zpravidla potvrzuje gastroskopií. Jde o lékařské vyšetření, při kterém vám je do žaludku hadičkou zavedena sonda, kterou se zjišťuje přítomnost, umístění a závažnost žaludečního vředu. V případě, že se výskyt žaludečních vředů v organismu nepotvrdí, lze gastroskopickým vyšetřením odhalit alespoň možný zánět žaludku, či infekci helikobakterem, který se vyznačuje podobnými příznaky jako žaludeční vředy.

Helikobakter v žaludku

Žaludeční vředy – léčba

Léčba žaludečních vředů lékařskou formou se provádí kombinací více druhů antibiotik, jejichž úkolem je odstranění infekce, snížení projevů žaludečních vředů a nakonec samotné zahojení vředů. Pokud je však některý z vředů poškozen, je nutný chirurgický zákrok, který má zamezit možnému krvácení do žaludku, protože by následně mohlo dojít až k smrti pacienta. Před a po léčbě žaludečních vředů antibiotiky se doporučuje užívání výživových doplňků, které napomáhají udržet v žaludku zdravou mikroflóru, aby se tyto žaludeční problémy v budoucnosti neopakovaly.