Zkušenosti s mastichou

Zkušenosti uživatelů mastichy i na naší stránce Léčivá pryskyřice z ostrova Chios

Masticha zkušenosti

Na této stránce si můžete přečíst reálné zkušenosti lidí s chioskou mastichou, kterou se doporučuje užívat při různých žaludečních potížích, obvzláště při potížích s bakterií helicobacter pylori. Reakce uživatelů jsme čerpali z anonymní ankety a naší facebookové stránky Léčivá pryskyřice z ostrova Chios, kde účinky mastichy hodnotí převážně na základě vlastní zkušenosti. Za dobu existování stránky jsme od uživatelů, kteří vyzkoušeli chioskou mastichu, zaznamenaly v drtivé většině případů pochvalné reakce.


Zkušenosti s mastichou – zpětná vazba uživatelů mastichy z ankety

Anonym – užívání mastichový kapslí 2×2 denně po dobu 3 měsíců:

“Když mi byl zjištěn helikobakter pylori, lékařka mi předepsala trojkombinaci antibiotik. Obecně však antibiotika špatně snáším a po přečtení příbalových letáků jsem se rozhodla, že je užívat nebudu, jelikož měli velmi mnoho negativních vedlejších účinků. Tak jsem začala studovat a začala jsem užívat Betavital, jíst každý den syrovou brokolici, která je podle výzkumů také velmi účinná v boji proti helikobakteru a následně mastichu. Pak jsem absolvovala dechový test a helikobakter pylori už nebyl nalezen. Následně jsem absolvovala ještě jednu kontrolu, helikobakter byl stále negativní. Takže to jde i bez léků.”


Mirec – užívání mastichový kapslí 2×1 denně po dobu 4 měsíců:

“Mastichu mohu jen doporučit. Člověk nedostává žádné chemikálie do těla jako v případě antibiotik, které údajně likvidují helicobakter. Červené fleky z tváře se postupně začaly ztrácet, dnes je v podstatě nemám.”


Anonym – užívání mastichový kapslí 2×2 denně po dobu 2 týdnů:

“Po dvou týdnech úleva, uvidíme po čase, budu ještě objednávat.”


Anonym – užívání mastichového prášku 2×1/2 čajové lžičky denně po dobu 3 týdnů:

“Zatím žádné zlepšení. Mám pocit, že je to jen další marketingový tah, jak obrat nemocných lidí o peníze. Žádný, ani jen nejmenší náznak zlepšení nepociťuji.”


Anonym – užívání mastichový kapslí 3x 1 denně po dobu 7 měsíců:

“Doporučuji mastichu užívat pravidelně a déle. Teprve tehdy nastane zlepšení. Antibiotika mi nezabraly, zničili mi sliznici a problém zůstal. Pokud někdo má právě ten problém, co jsem měla já (helikobakter), doporučuji si upravit jednak stravu a užívat dlouhodobě právě mastichu i česnek ve formě tablet, ne surový.”


Soňa – užívání mastichový prášku 2×1 čajová lžička denně po dobu 4 měsíců:

“Nastalo zlepšení, kvůli tomu jsem ji doporučila i mé mamince.”


Květka – užívání mastichového prášku 2×1 čajová lžička denně po dobu 1 měsíce:

“Máma měla přes rok velké bolesti žaludku, nechutenství atd., v důsledku čehož zhubla v průběhu 1/2 roku téměř 10 kg. Nevím, jestli právě masticha pomohla mé mámě, ale byla jsem velmi mile překvapena, když doktorka při gastroentrologickém vyšetření žaludku konstatovala, že vředy se tak zahojily, že ani neumí najít, kde se nacházely. Také jsem očekávala pozitivni výsledek z histologie. Byli jsme proto velmi překvapeni negativním výsledkem histologie. V současnosti se máma cítí velmi dobře, nemá žádné bolesti, chutná jí jíst a za dva měsíce přibrala 4 kg.”


Anonym – užívání mastichového prášku 3×1/2 čajové lžičky denně po dobu 2 měsíců:

“Helicobakter určitě vyléčila, pokud tam byl. Jenže bolesti neustupovaly a našli mi v žaludku a tenkém střevě nějakého jednobuněčného parazita. Na toho je masticha krátká.”


Monika – užívání mastichového prášku 2×1 čajová lžička + mastichové tobolky 2×1 denně po dobu 3 měsíců:

“V případě, že léčba antibiotiky nezabírá, resp. jejich užívání je pro žaludek, který je helicobacterem už i tak dost zatížený a narušený, je masticha v kombinaci s probiotiky a roztokem aloe vera určitě dobrá volba.”


Anonym – užívání mastichového prášku 2×1/2 čajové lžičky denně po dobu 4 týdnů:

“Nastalo výrazné zlepšení.”


Anonym – užívání mastichového prášku 3x 1/2 čajové lžičky denně po dobu 2 týdnů:

“Za tu dobu, co užívám prášek, objevuji výrazné zlepšení, které jsem musela samozřejmě podpořit i správnou životosprávou.”


Katarína – pravidelné užívání mastichový kapslí, prášku i žvýkaček:

“Výsledky byly výborné, cca po měsíci, co jsem doužívala mastichu, jsem šla na kontrolní testy 2x a helikobakter pylori byl negativní. Určitě doporučuji každému, ať vyzkouší i preventivně se vracet k užívání alespoň jednou ročně, masticha je úžasný dar. Já jsem si antibiotiky narušila v organismu vše, co se dalo, a to jsem se jim silně bránila. Vedle toho jsem byla na dietě bez masa, mléčných výrobků, pekla jsem si bezkváskový chleba, zelenina …”


Anonym – užívání mastichového prášku 3x 1/2 čajové lžičky denně po dobu 5 týdnů:

“Beru to pouze 5 týdnů, ale už se cítím mnohem lépe. Žaludek mě nebolívá tak, jak mě předtím bolel po každém jídle.”


Anna – užívání mastichového prášku 1x 1 čajová lžička denně po dobu 2 týdnů:

“Nastalo zlepšení. Zmizelo horko v žaludku.”


Sam – užívání mastichového prášku 2x 1 čajová lžička denně po dobu 3 týdnů:

“Pocítil jsem ustoupení problémů. Snad zkusím tabletovou formu, asi bude praktičtější. Chtělo by to změnit životní styl (stravování), aby to mělo dlouhodobý účinek.”


Anonym – užívání mastichových kapslí 2x 2 denně po dobu 2 měsíců:

“Zatím se mi vyléčil osyp kolem nosu. Věřím, že mi to pomůže a úplně se mi vytratí Helikobakter, dávám si velký pozor, abych nesnědla nic kyselého a majonézového, protože tehdy se mi to nejvíc projevuje.”


Hana 29 r. – Užívání mastichový kapslí, 2x denně po 2 kapsle podobu 25 dní:

“Jsem zcela vyléčena, kontrolní testy ze stolice ukázaly po užívání kapslí negativní výskyt HP v mém těle.”


Miriam 39 r. – Užívání mastichový kapslí active (s probiotikem), 2x denně 1 kapsli po dobu 3 měsíců:

“Doporučuji všem, mně i tátovi pomohly.”


Kamil 38 r. – Užívání mastichového prášku, 2x denně 1 čajovou lžičku, dohromady 3 balení

“Cítím zlepšení.”


Aneta 44 r. – Užívání mastichových kapslí a prášku, 3x denně po dobu dvou a půl měsíce

“Přestože HP mi nebyl zjištěn, kapsle i prášek mi pomohly. Hned po první dávce jsem pociťovala úlevu od bolestí, proto jsem je užívala i nadále. Nakonec mi zjistili intoleranci mouky a mléka.”


Stanislav 60 r. – Užívání mastichový kapslí, 3x denně do dobrání dvou balení (200 kapslí)

“Nález už mám v pořádku. Jsem rád, že jsem nemusel vysedávat u lékaře a otestoval jsem se sám a nemusel jsem brát antibiotika.”


Beatrica 64 r. – Užívání mastichový kapslí active (s probiotikem), 2x denně (ráno a večer) po dobu 3 měsíců

“Kompletní odbourání bolestí a křečí v břišní dutině. Pro velké bolesti v břišní dutině jsem byla často hospitalizována na redukci HP. Léčba byla zdlouhavá a problémy se znovu vracely. Časté podávání antibiotik mi způsobovalo další problémy, jsem alergik na antibiotika a celiatička. Konečně přírodní a nekomplikovaná léčba se 100% účinkem, navíc vhodná pro celiaky! Žádné bolesti, žádný HP a žádná žáha.”


Erika 34 r. – Užívání mastichový kapslí active (s probiotikem), 2x denně 2 kapsle po dobobu více než 7 týdnů

“Asi po 4 týdnech užívání mastichy, jsem pociťovala zlepšení stavu. Po 6 týdnech jsem si udělala test na HP ze vzorku stolice a výsledek mě příjemně překvapil – byl negativní :). Doporučuji vyzkoušet tuto léčbu každému, kdo má problémy s HP. Mně osobně léčba zabrala, z čehož se velmi těším, protože jsem se chtěla vyhnout kombinacím antibiotik, které těžce snáším. Pevně doufám, že se problémy po čase nevrátí.”


Peter 53 r. – Žvýkání mastichových žvýkaček, 3 x denně po dobu dvou měsíců

“Předpokládám, že přispěly k urychlení léčby zanícených dásní.”


Mária 59 r. – Užívání mastichového prášku, 2x denně, po prvním týdnu užívání.

“Měla jsem takové bolesti, že jsem je nemohla vydržet. Už je nemám, hned v první den užívání mi přestaly. Užívám mastichu týden a už můžu jíst. Předtím jsem měla křeče v žaludku už i od vody, nemohla jsem jíst, pořád mi bylo na zvracení, nezvládala jsem už ani chodit a měla jsem průjem. Doporučuji ji každému.”


Zkušenosti s mastichou – zkušenosti uživatelů mastichy z facebooku


Marta R.:

“Doporučuji to i jiným lidem, kteří mají tyto problémy s helicobacterem pylori pouze na základě vlastních zkušeností, aby se nemuseli trávit léky, které mají vedlejší účinky, běhat po lékařích a chodit na sono žaludku. Jasně, že každý má v sobě helikobaktera pylori a je to všechno jen otázka času při dnešní stravě, kdy se probudí a začne dělat problémy, ale já a můj přítel jsme se z toho nejhoršího dostali a máme od toho klid.”


Alena D.:

“O této léčivé mastiche nám vyprávěla i řecká průvodkyně v Aténách. Je tam i jedna speciální lékárna, kde prodávají žvýkačky z mastichy. Takže na její léčivé účinky určitě věřím.“


Lívia P.:

“Doporučuji, mně doopravdy zabrala až masticha!“


Chci koupit mastichu

Masticha Active koupit