Zkušenosti s mastichou

Zkušenosti uživatelů mastichy i na naší stránce Léčivá pryskyřice z ostrova Chios

Masticha zkušenosti

Na této stránce si můžete přečíst reálné zkušenosti lidí s chioskou mastichou, kterou se doporučuje užívat při různých žaludečních potížích, obvzláště při potížích s bakterií helicobacter pylori. Reakce uživatelů jsme čerpali z anonymní ankety a naší facebookové stránky Léčivá pryskyřice z ostrova Chios, kde účinky mastichy hodnotí převážně na základě vlastní zkušenosti. Za dobu existování stránky jsme od uživatelů, kteří vyzkoušeli chioskou mastichu, zaznamenaly v drtivé většině případů pochvalné reakce.


Zkušenosti s mastichou active – zpětná vazba uživatelů mastichy z ankety

Hana Duchečková

“Masticha active mi opravdu pomohla. Zatím jsem využila 2 balení a opravdu se cítím lépe. 10 měsíců jsem trpěla velkými tlaky a bolestmi žaludku a nevolností a používáním Mastichy active se problémy postupně zmírňovaly a nyní jsou pryč. Kdybych o tomto produktu věděla dříve, nemusela jsem tak dlouho trpět. Produkt určitě doporučuji.”


Anonym – užívání mastichový kapslí 2×2 denně po dobu 3 měsíců:

“Když mi byl zjištěn helikobakter pylori, lékařka mi předepsala trojkombinaci antibiotik. Obecně však antibiotika špatně snáším a po přečtení příbalových letáků jsem se rozhodla, že je užívat nebudu, jelikož měli velmi mnoho negativních vedlejších účinků. Tak jsem začala studovat a začala jsem užívat Betavital, jíst každý den syrovou brokolici, která je podle výzkumů také velmi účinná v boji proti helikobakteru a následně mastichu. Pak jsem absolvovala dechový test a helikobakter pylori už nebyl nalezen. Následně jsem absolvovala ještě jednu kontrolu, helikobakter byl stále negativní. Takže to jde i bez léků.”


Mirec – užívání mastichový kapslí 2×1 denně po dobu 4 měsíců:

“Mastichu mohu jen doporučit. Člověk nedostává žádné chemikálie do těla jako v případě antibiotik, které údajně likvidují helicobakter. Červené fleky z tváře se postupně začaly ztrácet, dnes je v podstatě nemám.”


Anonym – užívání mastichový kapslí 2×2 denně po dobu 2 týdnů:

“Po dvou týdnech úleva, uvidíme po čase, budu ještě objednávat.”


Anonym – užívání mastichový kapslí 3x 1 denně po dobu 7 měsíců:

“Doporučuji mastichu užívat pravidelně a déle. Teprve tehdy nastane zlepšení. Antibiotika mi nezabraly, zničili mi sliznici a problém zůstal. Pokud někdo má právě ten problém, co jsem měla já (helikobakter), doporučuji si upravit jednak stravu a užívat dlouhodobě právě mastichu i česnek ve formě tablet, ne surový.”


Katarína – pravidelné užívání mastichový kapslí, prášku i žvýkaček:

“Výsledky byly výborné, cca po měsíci, co jsem doužívala mastichu, jsem šla na kontrolní testy 2x a helikobakter pylori byl negativní. Určitě doporučuji každému, ať vyzkouší i preventivně se vracet k užívání alespoň jednou ročně, masticha je úžasný dar. Já jsem si antibiotiky narušila v organismu vše, co se dalo, a to jsem se jim silně bránila. Vedle toho jsem byla na dietě bez masa, mléčných výrobků, pekla jsem si bezkváskový chleba, zelenina …”


Anonym – užívání mastichových kapslí 2x 2 denně po dobu 2 měsíců:

“Zatím se mi vyléčil osyp kolem nosu. Věřím, že mi to pomůže a úplně se mi vytratí Helikobakter, dávám si velký pozor, abych nesnědla nic kyselého a majonézového, protože tehdy se mi to nejvíc projevuje.”


Hana 29 r. – Užívání mastichový kapslí, 2x denně po 2 kapsle podobu 25 dní:

“Jsem zcela vyléčena, kontrolní testy ze stolice ukázaly po užívání kapslí negativní výskyt HP v mém těle.”


Miriam 39 r. – Užívání mastichový kapslí active (s probiotikem), 2x denně 1 kapsli po dobu 3 měsíců:

“Doporučuji všem, mně i tátovi pomohly.”


Aneta 44 r. – Užívání mastichových kapslí a prášku, 3x denně po dobu dvou a půl měsíce

“Přestože HP mi nebyl zjištěn, kapsle i prášek mi pomohly. Hned po první dávce jsem pociťovala úlevu od bolestí, proto jsem je užívala i nadále. Nakonec mi zjistili intoleranci mouky a mléka.”


Stanislav 60 r. – Užívání mastichový kapslí, 3x denně do dobrání dvou balení (200 kapslí)

“Nález už mám v pořádku. Jsem rád, že jsem nemusel vysedávat u lékaře a otestoval jsem se sám a nemusel jsem brát antibiotika.”


Beatrica 64 r. – Užívání mastichový kapslí active (s probiotikem), 2x denně (ráno a večer) po dobu 3 měsíců

“Kompletní odbourání bolestí a křečí v břišní dutině. Pro velké bolesti v břišní dutině jsem byla často hospitalizována na redukci HP. Léčba byla zdlouhavá a problémy se znovu vracely. Časté podávání antibiotik mi způsobovalo další problémy, jsem alergik na antibiotika a celiatička. Konečně přírodní a nekomplikovaná léčba se 100% účinkem, navíc vhodná pro celiaky! Žádné bolesti, žádný HP a žádná žáha.”


Erika 34 r. – Užívání mastichový kapslí active (s probiotikem), 2x denně 2 kapsle po dobobu více než 7 týdnů

“Asi po 4 týdnech užívání mastichy, jsem pociťovala zlepšení stavu. Po 6 týdnech jsem si udělala test na HP ze vzorku stolice a výsledek mě příjemně překvapil – byl negativní :). Doporučuji vyzkoušet tuto léčbu každému, kdo má problémy s HP. Mně osobně léčba zabrala, z čehož se velmi těším, protože jsem se chtěla vyhnout kombinacím antibiotik, které těžce snáším. Pevně doufám, že se problémy po čase nevrátí.”


Peter 53 r. – Žvýkání mastichových žvýkaček, 3 x denně po dobu dvou měsíců

“Předpokládám, že přispěly k urychlení léčby zanícených dásní.”


Zkušenosti s mastichou – zkušenosti uživatelů mastichy z facebooku


Marta R.:

“Doporučuji to i jiným lidem, kteří mají tyto problémy s helicobacterem pylori pouze na základě vlastních zkušeností, aby se nemuseli trávit léky, které mají vedlejší účinky, běhat po lékařích a chodit na sono žaludku. Jasně, že každý má v sobě helikobaktera pylori a je to všechno jen otázka času při dnešní stravě, kdy se probudí a začne dělat problémy, ale já a můj přítel jsme se z toho nejhoršího dostali a máme od toho klid.”


Alena D.:

“O této léčivé mastiche nám vyprávěla i řecká průvodkyně v Aténách. Je tam i jedna speciální lékárna, kde prodávají žvýkačky z mastichy. Takže na její léčivé účinky určitě věřím.“


Lívia P.:

“Doporučuji, mně doopravdy zabrala až masticha!“


Chci koupit mastichu

Masticha Active koupit