mastichaInternetový obchod Mastichashop.cz poskytuje celou řadu produktů z mastichy, přičemž délka jejich užívání je různá. V zájmu vyššího přehledu a jasnějšího zorientování se vám přinášíme článek o délce užívání jednotlivých produktů z mastichy – obzvláště při infekci bakterií helicobacter pylori.

Krátký pomocník užívání nejčastějších produktů z mastichy:

Chioskou mastichu užívejte vždy na lačný žaludek (20 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle) bez ohledu na to, o jaký jde produkt. Mastichový tobolky a prášek jsou určeny pro vnitřní použití – třeba je zapít čistou vodou nebo čajem.

  • Mastichový prášek (1 čajová lžička 3x denně) – 20 dní
  • Mastichový tobolky, 30 ks (2 tobolky 3x denně) – 5 dní
  • Mastichový tobolky, 90 ks (2 tobolky 3x denně) – 15 dní
  • Mastichový tobolky, 100 ks (2 tobolky 3x denně) – 17 dní
  • Mastichový kúra, 3x 100 ks (2 tobolky 3x denně) – 50 dní

U dětí doporučujeme dávkování snížit na polovinu (1 kapsle 3x denně / 1 čajová lžička prášku 2x denně).

Otázka: Jakou délku užívání, a který produkt zvolit?

Odpověď na tuto otázku nebude jednoznačná, protože se odvíjí od několika individuálních faktorů. Každopádně, co se týče produktu, v drtivé většině případů doporučujeme tobolky Masticha Active, které jsou obohaceny o probiotickou kulturu S. boulardii, což zajišťuje vyšší účinek terapie.
Délka užívání se odvíjí především od zdravotních potíží a příznaků, které vznikají následkem daných potíží. Jelikož největší poptávka po mastiše je při infekci helicobacterem, přinášíme vám přehled doporučené délky užívání při tomto onemocnění.

Užívání Chioské mastichy při infekci Helicobacterem

Nejčastěji se po Chioskej mastiše poptávají lidé s infekcí helicobacter pylori. Infekci helicobacterem lze odhalit jednoduchým testem, který najdete ZDE.

Helicobacter se běžně léčí tří- až čtyř-kombinací silných antibiotik a inhibitorů protonové pumpy. V případě mastichy je nejvhodnější možností Kompletní mastichová kúra, která je určena na 50 dní, případně mastichová kúra s dárkem, která je rovněž určena na dobu užívání 50 dní.

V případě zájmu o “vyzkoušení” účinků mastichy doporučujeme produkt 2x masticha Active + HP test, který je určen na dobu užívání 33 dní. Tento časový úsek je zároveň minimální délkou doporučené mastichové terapie, aby bylo zajištěno dostatečné působení mastichy proti helicobacteru.

Samostatné balení Masticha Active je určeno na dobu užívání 17 dní a je určeno k potlačení vnějších příznaků žaludečních potíží jakými jsou bolesti břicha, žaludeční křeče, pálení žáhy a pod.

 

Zobrazit kompletní nabídku produktů