Výsledky anonymní ankety

Názory na účinky chioské mastichy jsou různé. Na jedné straně stojí různé vědecké studie a laboratorní výzkumy, které potvrzují terapeutické účinky mastichy a jednak názory skeptiků nevěřících v účinky přírodních přípravků. My jsme se rozhodli vycházet z toho nejvýpovědnějšího zdroje, a tím jsou reálné zkušenosti lidí, kteří užívali mastichu při svých zdravotních potížích. Na základě toho jsme provedli anonymní anketu uživatelů mastichy, v níž se respondenti vyjadřovali k různým otázkám týkajících se nejen jejich vlastních zkušeností s mastichou, ale i jejich zdravotního stavu a průběhu onemocnění. Výsledky vám budeme přinášet v malé sérii článků věnovaných vyhodnocení této anonymní ankety lidí, kteří mají s mastichou reálné zkušenosti.

Vyhodnocení podle onemocnění

V tomto článku se zaměříme na vyhodnocení anonymního průzkumu na základě úspěšnosti mastichový terapie při různých zdravotních onemocněních. Reakce respondentů jsme rozdělili do těchto kategorií podle jednotlivých onemocnění:

  • helicobacter pylori
  • žaludeční vředy
  • pálení žáhy
  • bolesti / křeče žaludku
  • problémy se špatným trávením, nadýmání

Celkově se tohoto průzkumu zúčastnilo 136 uživatelů chioské mastichy, přičemž až 125 z nich zhodnotilo svůj zdravotní stav po užívání mastichy jako zlepšený, tj 91,91%.

Helicobacter pylori

Helicobactera pylori se chioskou mastichou snažilo zbavit 59 respondentů z celkového počtu 136. Z nich 52 zhodnotilo svůj zdravotní stav po užívání mastichy jako zlepšený (88,13%). Lékařem, nebo kontrolním testem měli pozitivní výsledek své terapie potvrzen až 17 uživatelé. Reakce vybraných uživatelů byly:

Daniela, 58 let: (Helicobacter pylori)

“Velmi se mi produkt líbí, protože je přírodní! Přestal mě úplně bolet žaludek a to je super !! Chci si dát udělat znovu testy na přítomnost HP. Produkt užívá i můj syn, doporučila jsem mu ho já, má také HP. Tento produkt si vysoce cením, protože neměl na mě žádné vedlejší účinky a pomohl mi, nemám už žádné bolesti žaludku! Je super! Děkuji Vám touto cestou i za dárek – žvýkačky z mastichy, přibalen k mastiche! “

Anonym, 40 let: (Helicobacter pylori, špatné trávení, průjem)

“Helicobaktera určitě vyléčila, pokud tam byl. Jenže bolesti neustupovaly a našli mi v žaludku a tenkém střevě nějakého jednobuněčného parazita. Na toho je masticha krátká. “

Další reakce uživatelů mastichy najdete na stránce – zkušenosti s mastichou.

Žaludeční vředy

Iveta, 51 let: (žaludeční vřed, Helicobacter pylori)

“V srpnu 2014 mi diagnostikovali i vřed na žaludku, to byl důvod, proč jsem začala užívat masticha. Po 5 měsících užívání mastichy jsem si udělala opět test ze stolice (test poslán na mikrobiologické vyšetření), test byl negativní (před užíváním mastichy byl pozitivní). Zdravotní stav se mi velmi zlepšil, nepociťuji nadýmání, tíhu, nevolnost od stravy. Cítím se dobře. ”

Janek, 57 let: (žaludeční vřed, bolesti a pálení žaludku)

“Nepříjemné pocity a bolesti v žaludku jsou pryč. Určitě si ji ještě objednám, jen teď to bohužel z finančního hlediska nejde. “

Pro další vyjádření uživatelů mastichy přejděte na zkušenosti uživatelů mastichy.

Pálení žáhy

Ze všech dotazovaných se k problémům spojených s pálením žáhy vyjádřilo 13 respondentů. Až 12 z nich zhodnotilo svůj stav jako zlepšený, což představuje 92,31%. Čtyři (30,77%) mají svůj zlepšený zdravotní stav po užívání mastichy podložený i lékařem či kontrolním testem.
Takto se respondenti vyjadřovali o účincích mastichy při pálení žáhy:

Monika, 34 let: (pálení žáhy, Helicobacter pylori)

“V případě, že léčba antibiotiky nezabírá, resp. jejich užívání je pro žaludek, který je HP již tak dost zatížený a narušen, je masticha v kombinaci s probiotiky a roztokem aloe vera, určitě dobrá volba. Změna stravovacích návyků, kombinací s aloe vera a práškem mastichy nastalo zlepšení a zmírnění příznaků. “

Anonym, 68 let: (pálení žáhy, špatné trávení)

“Potíže ustoupily, ale musím omezovat některá jídla.”

Další zkušenosti s mastichou se dočtete na – masticha zkušenosti.

Bolesti / křeče žaludku

Bolestmi, nebo křečemi žaludku ze všech respondentů trpělo 26 uživatelů mastichy, po užívání se jejich 25 vyjádřilo o příznivých účincích mastichy na své zdravotní problémy, což je v procentuálním vyjádření neuvěřitelných 96,15%!
Vyjádření dotazovaných na účinky mastichy proti žaludečním problémům byly následující:

Vladimír 57 let: (bolesti žaludku, gastritida)

“Mám 8 roční trvalé problémy se zažívacím ústrojím, zejména nafouknutý žaludek nebo břicho, bolesti zejména po jídle. Nic mi nepomáhalo, leccos jsem vyzkoušel. Masticha bych doporučoval, i když v mém případě jednoznačně nemohu potvrdit 100 procentní účinek. Ale jako podpůrná léčba může být. “

Anonym, 37 let: (bolesti žaludku, Helicobacter pylori)

“Nastalo výrazné zlepšení. Kontrolní vyšetření na Helicobacter mě teprve čeká, také kolonoskopie. “

Na stránce masticha zkušenosti najdete kompletní vyjádření uživatelů chioskej mastichy.

Problémy s trávením, nadýmání

Z výsledků anonymní ankety jsme zjistili, že potížemi s trávením a častým nadýmáním trpělo 23 respondentů. Zlepšení svého zdravotního stavu po užívání mastichy zaznamenalo 22 z nich (95,66%), pouze jeden dotázán nepozoroval během užívání mastichy žádný efekt.
Přečtěte si vybrané vyjádření lidí z naší anonymní ankety:

Anna, 87 let: (nadýmání, Helicobacter pylori)

“Nastalo zlepšení. Zmizelo horko v žaludku. “

Maria, 56 let: (nadýmání, Helicobacter pylori)

“Cítím výrazné zlepšení, ústup potíží, návrat chuti k jídlu, vyléčení z helikobaktera pylori.”

Ostatní reakce uživatelů naleznete na stránce: masticha zkušenosti.