Pět důvodů pro zubní pastu s mastichou

1. Zubní pasta je založena na přírodních látkách

Účinek zubní pasty s mastichou je založen na mastichovém esenciálním oleji, mastichovém extraktu, esenciálních fosfolipidech, organickém olivovém a aloe vera extraktu, citronovém extraktu a výtažcích z lékořice. Zubní pasta fresh s mastichou neosahuje fluor, barviva, parabeny, mentol ani syntetické parfémy.

Zubní pasta s mastichou

2. Bojuje s helikobakterem již od ústní dutiny

Helikobakter byl zjištěn v zubním plaku ve slinách. Kolektiv vědců z Ulmské univerzity v Německu izoloval helikobakter pylori ze vzorků zubního plaku ve 41 případech ze 42 zkoumaných osob, což je 97% a ve 23 případech ze vzorků slin, což tvoří 55% případů. Účinek mastichy na helikobakter pylori byl popsán v mnoha pracích z nichž několik uvádíme na stránce Vědecké studie chioské mastichy.

3. Brání tvorbě zubního kazu

Působení mastichy na bakterie Streptococcus mutans a Streptococcus sobrinus způsobující zubní kaz se věnovali ve své studii autoři Dr. Alev Aksoy a kol. z Univerzity Suleymana Demirela v Turecku. Studie prokázala výrazný antibakteriální účinek mastichy na zmíněné mikroorganismy a její preventivní účinek proti vzniku zubního kazu.

Masticha ústní dutina

4. Pomáhá předcházet vzniku zubního kamene

Antibakteriální účinek mastichy v zubní pastě prokazatelně redukuje plak, čímž předchází vzniku zubního kamene a zánětům dásní způsobujícím paradontózu. Významně vliv mastichy na potlačování zubního plaku dokázala např. pilotní studie vědců Takahašiho a kol. z univerzity Meikai v Japonsku.

5. Celodenní péče o chrup a ústní dutinu s mastichou

Ranní a večerní mytí zubů zubní pastou s mastichou doplňte během dne žvýkáním mastichových krystalů a mastichových žvýkaček, čímž ochráníte svou ústní dutinu po celý den.

Zubní pasta s mastichou