Co když chioská masticha nezabírá?

Ačkoliv terapie chioskou mastichou vykazuje podle zkušeností jejích uživatelů získaných z anonymního průzkumu úspěšnost cca 90% (* úspěšnost léčby trojkombinací antibiotik proti Helicobacter je 75%, čtyřkombinací antibiotik 90%), stále je tu jisté procento lidí, pro které je mastichová terapie nedostatečná. V dnešním článku se proto zaměříme na důvody selhání mastichové terapie a také, jak lze z mastichy vytěžit co nejvíce.

1. příčina – užívali jste správný produkt z mastichy?

Chioská masticha vykazuje blahodárný vliv vůči více zdravotním potížím (většinou spojených s trávením a žaludkem), v žádném případě však o ní nelze mluvit jako o univerzálním všeléku. Pro maximalizaci účinků chioské mastichy se vyrábějí k různým zdravotním problémům jednotlivé produkty z mastichy. Márně se někdo bude snažit vyléčit helikobaktera pouze žvýkáním mastichových žvýkaček, nebo paradontózu užíváním mastichových kapslí. Proto je důležité brát v úvahu působení daného produktu z mastichy a řídit se doporučením odborníků. Pro informace o vhodnosti produktů k jednotlivým zdravotním problémům přejděte na Chioská masticha – podrobnosti, případně se na nás obraťte prostřednictvím kontaktního formuláře.

2. příčina – dodrželi jste doporučené dávkování?

U každého produktu z mastichy určeného proti konkrétnímu zdravotnímu problému je nutné dodržet doporučené dávkování, které naleznete na obalu svého produktu z mastichy. Kromě předepsaného dávkování je důležité především užívání na lačný žaludek – tedy vždy před jídlem.

3. příčina – užívali jste mastichu dostatečně dlouho?

Mastichová terapie se řadí k přírodním kúrám, takže není určena na okamžitý radikální zásah do prostředí žaludku (jako v případě agresivních antibiotik), účinky se při správném užívání dostavují zpravidla po 2 týdnech. Faktem však je, že každý člověk má osobitý organismus a někdy se stává, že lidé zjistily zlepšení svého stavu již v prvních dnech užívání mastichy, a někdy se účinky dostaví později.

4. příčina – nevhodná životospráva

Při alternativních terapiích, k jakým lze zařadit i mastichovou kúru, je důležité nesnažit se odstranit následek, ale příčinu zdravotního problému. Proto kromě užívání chioské mastichy je nutné upravit i životosprávu, která je nejpravděpodobnější příčinou přivodění zdravotních potíží. Pro více informací o správné výživě doporučujeme článek portálu helikobakterpylori.sk o zdravé stravě při infekci Helicobacter.

5. příčina – kombinování mastichy s nevhodnými druhy léků

Jednou z příčin, kdy se požadované účinky mastichy nemusí dostavit, může být také kombinované užívání mastichy s léky, které na to nejsou vhodné. Jde především o léky blokující tvorbu žaludečních šťáv tzv. inhibitory protonové pumpy (např. Helicid). Vědecké studie dokazují, že při kombinování těchto druhů léků s mastichou se minimalizují účinky obou přípravků.

6. příčina – rezistence bakterií vůči protilátkám

Ve výjimečných případech nastane situace, kdy uživatel mastichy bere správný produkt vzhledem na svůj zdravotní problém, dodrží stanovené dávkování v dostatečně dlouhé době a udržuje zásady správné životosprávy, ale přesto se očekávané účinky mastichy nedostaví. Většinou jsou tyto případy spojené s rezistencí bakterií v organismu hostitele vůči jejich protilátkám. V takových případech se bohužel účinku míjí nejen masticha, ale i chemické antibiotika. Chioskou mastichou lze alespoň zmírniť nepříjemné příznaky nemocí.

 

Mohlo by Vás zajímat: Masticha zabiják helicobactera