Markos, původem Athéňan, je 74 letý řecký důchodce, který se ve svém vysokém věku stal zapáleným uživatelem mastichy. Avšak dříve než přejdeme k tomu, jak Markos užívá mastichu, přibližme si jak se k ní vůbec dostal.


Jak se podepsal náročný život na Markosovom zdraví

Bývalý námořní důstojník Markos

Markos prožil poměrně hektický život, během kterého procestoval celý svět. Jistý čas pracoval v klasických amerických kokteilbarech a předtím byl dokonce námořním důstojníkem na zaoceánský lodi. Tento náročný životní styl se ve vyšším věku projevil na Markosovom zdraví, a tak se Markos začal zabývat zdravou výživou a životosprávou. Před šesti lety zcela zanechal alkohol, každodenně chodí do lázní a užívá Chioskou mastichu.

Chioská masticha proti vysokému cholesterolu

V Řecku se masticha běžně používá jako prostředek pro snížení vysokého cholesterolu. Tento případ se týká i bývalého námořního důstojníka Markose, jehož mimo jiné trápila i ateroskleróza následkem zvýšeného cholesterolu. Pro snížení vysokého cholesterolu Markos pravidelně užívá mastichový prášek po lžičkách. Mastichový prášek si však nekupuje jako hotový produkt, ale vyrábí si ho sám v domácích podmínkách – návod na výrobu mastichovýho prášku. Tím má zároveň zaručenou 100% koncentraci účinných látek z mastichy (zpracovaný mastichový prášek obsahuje příměs 39% inulinu). Pokud máte zájem o 100% mastichu na snížení vysokého cholesterolu podobně jako důstojník Markos, doporučujeme produkt – masticha Active, který se díky úpravě do tablet snadněji užívá a dávkuje a navíc svojím unikátním složením v kombinaci s probiotickou složkou Saccharomyces boulardii blahodárně působí na celý zažívací trakt. Přestože Markos je původem Athéňan, svůj důchodových věk si užívá na řeckém ostrovu Chios, odkud pochází originální masticha.

V případě, že máte zájem o pravou Chioskú mastichu podobně jako Markos, najdete ji v certifikovaném eshopu mastichashop, který pracuje výhradně s originální mastichou z Chiosu, čehož důkazem je i ochranná známka PDO (Chráněné označení původu).

Tento příběh jsme zaznamenali jako jeden z mnoha během naší cesty na řeckém Chiosu.