zaludeční problémy

Příznaky helikobaktera jsou zejména v prvních fázích expanze této bakterie v organismu vcelku nepatrné. Mezi prvotní projevy patří:

  • žravost a nutkání stále něco jíst
  • těžké trávení
  • nadýmání a zápach z úst

Pokud při takových indikátorech nepodnikneme proti Helicobacteru žádné kroky, tak následně přicházejí pozdější příznaky infekce Helicobacterem, tehdy si většina lidí uvědomí, že něco s jejich organismem není v pořádku. Pozdějšími příznaky helikobaktera jsou:

  • bolesti žaludku,
  • říhání
  • zápach ze žaludku
  • výstup kyselých šťáv ze žaludku nahoru
  • pálení žáhy
  • hořká pachuť v ústech
  • pocit tlaků ze žaludku

helicobacter pylori test

Helikobakter test

Pokud jste na sobě zpozorovali několik z těchto příznaků helikobaktera, tak bude asi nejvhodnějším řešením otestovat přítomnost bakterie helicobacter pylori ve vašem organismu, abyste měli jistotu, zda vás helicobacter infikoval a máte začít vůči němu léčbu.

Test ze stolice

Nejjednodušší a zároveň velmi přesnou možností je test na helicobacter ze stolice. Test se provádí volně dostupným testerem. Výhodou tohoto testu na helikobakter je možnost se otestovat svépomocí doma během několika minut a bez nutnosti absolvovat zdlouhavé návštěvy lékaře. Spolehlivost testu ze stolice je více než 99%, čili je srovnatelný s vyšetřením u lékaře. Test na helikobakter si můžete koupit napr. na stránkách mastichahop.cz.

Helikobakter pylori test

Helikobakter léčba

Léčba helikobaktera medicínskou formou závisí na stupni infekce. Čím více se bakterie helicobacter pylori v našem organismu přemnožila, a čím větší žaludeční problémy nám způsobuje, tím tvrdší léčbu je nutné podstoupit. Standardně se provádí kombinací více druhů antibiotik pro maximalizování účinků léčby. V současnosti však stále roste množství lidí, kteří agresivní léčbu antibiotiky odmítají a stále více je zajímá přírodní léčba a výživové doplňky, které mají schopnost zmírnit nebo zcela odstranit problémy vyvolané bakterií helicobacter pylori.

Helicobacter přírodní léčba

Přírodní léčba helikobaktera pomocí Chioské mastichy.

V současné době je známo několik potravin a přírodních doplňků stravy působících proti žaludečním problémům způsobeným bakterií helicobacter pylori. Nejvíce prozkoumaná z nich je zřejmě Chioská masticha. Její baktericidní efekt poprvé popsal Huwez a kolektiv. V laboratorní studii Maron s kolektivem bylo popsáno vyhubení patogenu helicobacter pylori na úrovni padesáti až devadesáti procent v závislosti na koncentraci preparátu (125 až 500 mikrogramů / mL). Na základě studií in vivo (v živém organismu) lze v některých případech hovořit o významném snížení kolonizace helicobacterem, významnost působení mastichy je v nich však nižší než byla při pokusech ve zkumavce. Podle studie Dabosa s kolektivem bylo odstranění helikobaktera dosaženo v něco přes třetině případů.

Jaký produkt si vybrat?

Masticha active – nejúčinnější zabiják helikobaktera

Podle našeho názoru je díky unikátnímu složení v současnosti nejsilnější a nejúčinnější produkt s chioskou mastichou na trhu – Masticha active. Masticha active je obohacena o probiotickou kvasinkuSaccharomyces boulardii, která prokazatelně zvyšuje účinek léčby, zlepšuje kvalitu střevní mikroflóry a eliminuje případné vedlejší účinky terapie. Úspěšnost samotné terapie se zvyšuje na 80%, ve srovnání s přibližně 70% bez přidání S. boulardii. Vyplývá to z dostupných studií Dr. Szajewskou a kol. ve sborníku Alimentary Pharmacology and Therapeutics. Za přínos v likvidováni helikobaktera je pravděpodobně odpovědných několik faktorů: vzájemné pronikání s účinky bakteriálních toxinů jako i s uchycováním bakterií samotných, příznivý vliv na střevní mikroflóru a rovnováhu v množství mastných kyselin. Samotné užívání probiotické kvasinky Saccharomyces boulardii při standardní léčbě Helicobacteru pylori snížilo riziko antibiotiky vyvolaných průjmů ze 17% na necelých 7%.

Masticha-kapsuleDávkování

Doporučené dávkování je 2 kapsle 3x denně alespoň 20 minut před jídlem. 1 balení  obsahuje 100 kapslí, což vystačí zhruba na 17 dní.

 

 

 

Kolik balení  potřebujete?

Masticha active

Masticha active 1 balení

Už po prvním týdnu užívání se budete cítit výrazně lépe, ale ve většině případů zůstává helicobacter stále v žaludku. Na úplnou eradikaci helikobaktera proto doporučujeme minimálně 2-3 balení masticha active. 

2X MASTICHA ACTIVE (2X 100 KAPSLÍ) - TEST NA HELIKOBAKTER ZDARMA

Minimální mastichová kúra

Dvě balení mastichy active je minimální množství balení doporučených na boj proti Helikobakter pylori. Při objednávce 2 balení mastichy active dostanete od nás i dárek (test na helikobaktera). Navíc máte poštovné zdarma.

Kompletní mastichová kúra

Mastichová kúra obsahuje 3 balení mastichy active které vám vystačí až na 50 dní, což je námi doporučená doba terapie na úspěšnou eliminaci helikobaktera. Tahle kúra je určena pro komplexní léčbu trávicího traktu působící již od ústní dutiny. Helicobacter byl izolován i ze slin a zubního povlaku, proto je mastichová kúra doplněna o zubní pastu s mastichou, mastichový žvýkačky a krystaly pro celodenní ochranu od ústní dutiny až po trávicí trakt. Kompletní mastichový kúra obsahuje: 3x masticha active, 2x test na helikobaktera, 1x zubní pastu s Chioskou mastichou, 10x mastichový žvýkačky (5x citron + 5x máta), 3x mastichový krystaly.

Přečtěte si taky zkušenosti uživatelů mastichy.